ماشین ابزارهایی که به کمک کامپیوتر هدایت می شدند CNC نام گرفتند. به کمک CNC به تدریج دقت مورد نیاز برای تولید قطعات پیچیده در صنایع مختلف مانند هوافضا و قالب سازی و صنعت ساختمان حاصل شد. با دست یابی به تلرانسهای بسیار دقیق برای تولید یک قطعه تدریجا اندیشه بالاتر بردن سرعت تولید نیز قوت یافت. با ساخت ابزارهایی با سختی زیاد، شرایط برای بالا بردن نرخ تولید نیز بهبود یافت. تا اینکه امروزه با بکارگیری تکنیکهای ماشینکاری با سرعتهای بالا قطعاتی با تلرانسهای دقیق در زمان بسیار کوتاهی تولید می گردند .

در عصر حاضر با وجود مصالح متنوع در صنعت ساختمان و همچنین انبوه سازی و سرعت بالا در تحویل موضوع قراداد و پروژ های ساختمانی ، استفاده از خدمات CNC در صنعت ساختمان خصوص در بخش نما و نیز دکوراسسیون داخلی و نیز فرآوردهای چوبی به شدت افزایش یافته است . از آن جایی که شرط اولیه ی کیفیت اجرای نما به کیفیت مصالح تامین شده بستگی دارد ، شرکت ایرابون کیش جهت تحت کنترل داشتن کیفیت و دقت مصالح مصرفی نما، در سال 93 اقدام به تاسیس و تجهیز کارگاه CNC اختصاصی برای برش و حکاکی بر روی متریال های مختلف از جمله، آلومنیوم کامپوزیت، ورق HPL  و MDF ، ترمو وود  نموده است.

ایرابون کیش هم چنین با بهره گیری از کادر متخصص و ظرفیت بالای تولید  معادل 300 متر مربع ورق آلومینیوم کامپوزیت و 150 متر مربع ورق HPL در یک شیفت کاری، اماده ی ارائه ی خدمات CNC به مشتریان خود می باشد.

کارگاه ایرابون کیش